Jubileusz 45-lecia JRG Skawina oraz 135 lat OSP Skawina 1

Fotogaleria

Fotogaleria

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze

Fotogaleria

Ćwiczenia w Wołowicach

6 czerwca nasi strażacy wraz ze strażakami z OSP Skawina 1 brali udział w warsztatach dotyczących nowoczesnych technik gaszenia oraz ewakuacji poszkodowanych i uwięzionych strażaków podczas akcji gaśniczych. Prowadzącym ćwiczenia był doświadczony instruktor Marcin Chuchro któremu pragniemy bardzo podziękować za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

Fotogaleria

28.06.2014 - Gminne zawody sportowo-pożarnicze

Fotogaleria

03.05.2014 - Pokaz ratownictwa drogowego w Wołowicach

Fotogaleria

11.01.2014 - Ćwiczenia ratownictwa technicznego w Czernichowie wraz z OSP Wołowice

Fotogaleria

Dni strażaka 2013

Fotogaleria

24.02.2012 - Ćwiczenia ratownictwa technicznego

Fotogaleria

Ćwiczenia ratownictwa chemicznego w Krakowie

Fotogaleria

29.04.2011 - Gminne zawody sportowo-pożarnicze, Krzęcin

Fotogaleria

29.04.2011 - Wizyta Przedszkolaków

29 kwietnia 2011 roku gościliśmy w naszej jednostce dzieci z Przedszkola nr 2 w Skawinie.

Fotogaleria

23.10.2010 - Poświęcenie samochodu OSP Rzozów

W dniu 23.10.2010 strażacy z naszej jednostki pojechali do OSP Rzozów na uroczystości poświęcenia samochodu GBA Mercedes-Benz.

Fotogaleria

15-17.10.2010 - Wyjazd do Niemiec

W dniach 15-17.10.2010 strażacy z naszej jednostki: dh Dariusz Szafraniec, dh Sebastian Gędzior, dh Krzysztof Abramski byli w Niemczech w powiecie monachijskim jako delegaci z powiatu krakowskiego. Przez 3dniowy pobyt mieli okazję nauczyć się niemieckich technik gaszenia pożarów, przechodzili komorę rozgorzeniową oraz zwiedzali niemieckie jednostki straży pożarnych.

Fotogaleria

21-22.09.2010 - Ćwiczenia ratownictwa chemicznego

Od 21 do 22 września braliśmy udział w ćwiczeniach ratownictwa chemicznego organizowane przez KM PSP w Krakowie które odbyły się w podkrakowskim Tyńcu. 

W ćwiczeniach brali udział strażacy z jednostek: JRG 4, JRG 6 Kraków, JRG Skawina, KM PSP Kraków, OSP Skawina 1.

Fotogaleria

23-25.07.2010 - Wyjazd do Turciańkich Teplic - Słowacja

W dniach 23-25.07.2010 wraz ze strażakami OSP Jaśkowice i delegacją z Urzędu Miasta i Gminy Skawina byliśmy w partnerskim mieście Turciańskie Teplice. Oprócz zwiedzania miasta, tamtejszej jednostki OSP, braliśmy również udział w ich zawodach.

Strażacy którzy byli z naszej jednostki: dh Dariusz Szafraniec, dh Sebastian Kaczor, dh Krzysztof Abramski.

Fotogaleria

Maj-Czerwiec 2010 POWÓDŹ gmina Skawina

Fotogaleria

Jubileusz 130-lecia OSP Skawina 1 i 40-lecia JRG Skawina

26 września 2009 roku odbyły się uroczystości jubileuszowe związane ze 130-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina I oraz 40-lecia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Skawina. 

O godz. 9.30 na parkingu przed remizą zebrały się wszystkie poczty sztandarowe Ochotniczych straży Pożarnych z Gminy Skawina. Następnie strażacy przemaszerowali do Kościoła pod wezwaniem Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza gdzie o godz. 10 rozpoczęła się msza św. Kolumnę poprowadził Edward Nowak Komendant gminny. Na placu przed kościołem w zwartym szyku czekała już kompania honorowa Państwowej Straży Pożarnej i poczty sztandarowe JRG-Skawina oraz Komendy Miejskiej w Krakowie. Mszę Św. w intencji OSP Skawina I i JRG-Skawina poprowadził Ks. Prałat Jan Czyrek Diecezjalny Duszpasterz Straży Pożarnej wspólnie z Ks. st.kpt. Władysławem Kuligiem Kapelanem Wojewódzkim PSP. Dalsze uroczystości miały miejsce w koszarach JRG-Skawina, gdzie o godz. 12 st. brygadier Józef Galica, z-ca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, dokonał przeglądu pododdziałów PSP i OSP. Poczet flagowy podniósł flagę państwową na maszt, a krakowski hejnalista odegrał na trąbce hejnał mariacki. Komendant Miejski PSP w Krakowie brygadier Ryszard Gaczoł wraz z prezesem OSP Skawina I, dh. Krzysztofem Karczewskim, Przewodniczącym Rady Powiatu, powitali przybyłych na uroczystość gości. Następnie przedstawiono rys historyczny JRG-Skawina i OSP Skawina I. Wręczono medale i wyróżnienia. Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa zostali odznaczeni: Darusz Wałaszek i Bogusław Grabek. Srebrnym medalem uhonorowano: Dariusza Gędziora, a brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa: Sebastiana Gędziora, Karola Palichleba, Karola Steca, Mirosława Sudra, Rafała Sudra i Adama Wójcika. Wyróżnienie za wzorową postawę strażaka otrzymali ponadto: Sebastian Kaczor, Dariusz Szafraniec, Barbara Karczewska, Wiesława Putaj, Szymon Stec, Karol Stec i Karol Palichleb. W dalszej części uroczystości nastąpiło przekazanie i poświęcenie samochodów pożarniczych. Burmistrz Adam Najder i Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka przekazali strażakom samochód operacyjny Hyundai. Komenda Wojewódzka przekazała dowódcy JRG-Skawina, st.kpt. Jerzemu Bakalarzowi, ciężki samochód gaśniczy marki MAN. Poświęcono również samochód JELCZ OSP Skawina I przekazany w marcu tego roku. Wcześniej pojazd ten przez 13 lat używany był przez skawińskich zawodowych strażaków i mimo swojego wieku jest w bardzo dobrym stanie. Po części ofiljalnej odbył się wspólny piknik. Goście mogli wpisać się do ksiąg pamiątkowych, a atmosferę umilała kapela z Radziszowa. 

autor: Karol Stec

Fotogaleria

 

 

Więcej zdjęć na naszym Facebook'u